Відділення важкої поліструктурної травми

+38-044-486-29-73
+38-067-120-69-69

01601 м. Київ. вул. Бульварно-Кудрявська, 27 ДУ ІТО НАМНУ

блог

ГоловнаБлог — Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти

Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти при лікуванні дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів на початкових стадіях

Джерело: Огляд матеріалів з відкритих джерел. Д. м. н. Долгополов О. В. ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМНУ»

Артрити, артрози та інші дегенеративно-дистрофічні розлади, пов’язані з руйнуванням суглобового хряща, досить розповсюджені серед дорослих. Разом з ними в життя пацієнта приходять дискомфорт та біль, значні обмеження звичного способу життя.

Важливо усвідомлювати, що артрит чи артроз ніколи не минають самі собою. Самолікування та безконтрольний прийом знеболювальних призводять до загострення стану та значного руйнування суглобів. Відкладаючи візит до фахівців, людина може знехтувати шансом призупинити розвиток хвороби на довгі роки і опинитися віч-на-віч з необхідністю проведення складної, дорогої та травматичної хірургічної операції ендопротезування уражених суглобів, що є єдиним методом лікування останніх стадій артриту та артрозу.

Традиційні методи, що застосовуються для позбавлення від болю, набряку та запалення, вимагають багато часу, чималих зусиль та фінансових витрат.

Процес одужання, втім, можна значно прискорити шляхом введення спеціальних препаратів безпосередньо в суглоб – внутрішньосуглобових ін’єкцій.

Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти при лікуванні дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів на початкових стадіях

Сучасні препарати гіалуронової кислоти допомагають стримати подальше руйнування хряща та сприяють його відновленню. Після введення цього «рідкого імплантату» внутрішньосуглобова рідина стає більш щільною та в’язкою, завдяки чому

✓ забезпечує кращий захист хрящової тканини від зношування;
✓ зменшує навантаження на хрящові поверхі суглоба;
✓ знімає запалення;
✓ стримує розвиток дегенеративних змін;
✓ живить хрящову тканину;
✓ прискорює та підтримує її відновлення.

Пацієнти з початковими стадіями дегенеративно-дистрофічних змін відзначають відчутний та тривалий позитивний ефект такого лікування.

Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти при лікуванні дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів на початкових стадіях

Показання до внутрішньосуглобових ін'єкцій:

✓ гострий біль в суглобах;
✓ бурсити, синовіти, тендиніти (в підгострих стадіях разом з протизапальними препаратами);
✓ артрити та артрози;
✓ подагра;
✓ тунельний синдром;
✓ адгезивний капсуліт;
✓ період відновлення після травм суглобів;
✓ період реабілітації після артроскопії суглобів.

Внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти, як правило, не використовуються як єдиний або основний метод лікування, проте у складі комплексної терапії важко недооцінити їх позитивний ефект. Вони дають змогу доставити діючу речовину безпосередньо до пошкоджених тканин та швидко досягти належної концентрації, що майже неможливо при прийомі капсул або таблеток.

Ефект курсу лікування триває до 1 року. Завдяки цій методиці пацієнт може навіть уникнути хірургічної операції (ендопротезування), а також зменшити кількість знеболювальних та протизапальних препаратів, які негативно впливають на органи травлення та на весь організм в цілому.

Щоб процедура введення (імплантації) препарату в суглоб була безпечною, ефективною та відносно безболісною, її повинен проводити лише кваліфікований лікар ортопед-травматолог або хірург в умовах поліклініки або стаціонару. Для ін’єкцій використовують одноразові шприци від виробника з разовою дозою для введення та довгою голкою. Оскільки голка повинна потрапити точно в суглобову щілину, для запобігання помилок та ускладнень, у складних випадках та для контролю процедуру проводять під УЗ-контролем. В деяких випадках перед введенням препарату лікар відкачує з суглоба синовіальну рідину (наприклад, для відправлення рідини на аналіз).

Зі слів пацієнтів, якщо процедура виконується правильно, відчуття під час її проведення подібні до відчуттів від звичайних внутрішньом’язових ін’єкцій. Відразу після маніпуляції лікар порекомендує зробити кілька легких рухів, щоб рідина рівномірно розподілилась всередині суглоба. Інколи після введення препарату гіалуронової кислоти на суглоб накладають тугу пов’язку.

Курс лікування зазвичай складає 3-5 ін’єкцій 1 раз на тиждень (у деяких випадках може бути 1 раз на 2-3 тижні).

ВАЖЛИВО!
Для запобігання ускладнень рекомендується на період лікування виключити фізичне навантаження на вражені суглоби.

Протипоказання:

✓ період вагітності і грудного вигодовування;
✓ дитячий вік;
✓ запалення суглобів в гострому періоді;
✓ пошкодження і захворювання шкіри над суглобом;
✓ порушена цілісність шкіри в місці введення препарату;
✓ підвищена чутливість пацієнта до основної речовини або компонентів препарату;
✓ інфекційні захворювання в гострому періоді;
✓ інші стани, які, на думку лікаря, є протипоказанням до внутрішньосуглобового введення препаратів розчину гіалуронової кислоти.

Імовірні побічні ефекти:

✓ болючість, почервоніння, незначна набряклість у місці введення;
✓ свербіж та печіння після введення препарату;
✓ крововилив у порожнину суглоба;
✓ болючість тканин навколо суглоба;
✓ підшкірна гематома у місці введення препарату.

У разі виникнення алергічної реакції лікар може відмінити препарат.

Яскравим представником препаратів розчину гіалуронової кислоти для внутрішньосуглобових ін’єкцій є «Ревіскон Моно» виробництва компанії «VSY Biotechnology B.V.» (Нідерланди), представлений на медичному ринку України ПП «Науково-виробнича фірма «КАТО»
https://reviscon.net.ua/

РЕВІСКОН МОНО
✓ «Ревіскон Моно» — це препарат гіалуронової кислоти, призначений для внутрішньосуглобових ін’єкцій.
✓ Препарат постачається у вигляді наповнених стерильних шприців.
✓ Вміст гіалуронової кислоти у препараті «Ревіскон Моно» — 2,0% гіалуронової кислоти (48 мг / 2,4 мл).

«Ревіскон» призначений для лікування болю та скутості, спричинених дегенеративними та травматичими змінами будь-якого синовіального суглоба (колінного, плечового, кульшового, ліктьового, суглобів пальців).

Терапія «Ревісконом» призначається, якщо нефармакологічне консервативне лікування у поєднанні з простими знеболювальними виявилось неефективним.

Ін’єкціями препарату гіалуронової кислоти «Ревіскон» можна лікувати кілька суглобів одночасно.
За потреби курс лікування можна повторювати.

Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти при лікуванні дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів на початкових стадіях

Особливості

Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти при лікуванні дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів на початкових стадіях
Застосування препаратів розчину гіалуронової кислоти при лікуванні дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів на початкових стадіях
Після введення в порожнину суглоба, «Ревіскон»:

✓ маскує больові відчуття завдяки формуванню шару гіалуронової кислоти над відповідними рецепторами;
✓ сприяє синтезу власної гіалуронової кислоти, стимулюючи синовіоцити та хондроцити;
✓ запобігає потраплянню запальних клітин, залишаючись проникним для клітин, необхідних для хряща, синовіума та синовіальної рідини;
✓ завдяки амортизаційним властивостям пом’якшує вплив різних рухів та захищає суглоб;
✓ завдяки бар’єрній функції запобігає проникненню до хряща та синовію руйнівних молекул, таких як протеази, про-запальні цитокіни та вільні радикали;
✓ сприяє збереженню та відновленню суглобового хряща та синовіальної мембрани.

За умови своєчасного звернення до фахівців, препарат гіалуронової кислоти «Ревіскон» на довгі роки збереже Ваші суглоби, а з ними — Вашу активність та жагу до життя!

Повніий цикл надання ортопедо-травматологічної допомоги

Відділення важкої поліструктурної травми створено 01 серпня 2022 року для надання висококваліфікованої діагностично-лікувальної медичної допомоги пацієнтам із поліструктурними пошкодженнями кінцівок.

Консультація
ортопеда-травматолога

апаратна
та лабораторна діагностика

консервативне та оперативне лікування, реабілітація

Контакти та часи консультацій